Text: Jiří Olszar
Foto: archiv skupiny

Děčínská formace DESTROYSELF se vydáním aktuálního 2CD Rainy Riot zřejmě definitivně rozloučila s tématem 'Deštivé ulice', které bylo námětem několika posledních nahrávek. O tom, co bude následovat a co vlastně dané téma představuje, jakou cestu za uplynulých dvacet let existence ušli a co zajímavého skupina chystá, se v následujících řádcích rozpovídali kytarista a zpěvák MTT a bubeník PEPINÁTOR.

0
0
0
s2smodern

Rozhovor s kapelou si můžete poslechnout na stránkách radia Fajn Rock Music v archivu pořadu Rock Music:

http://www.fajnrockmusic.cz/player/default.aspx?id=31

0
0
0
s2smodern

cover

Kde se perou dva, obyčejně třetí vyhrává. Když se pere bůh rádoby progrese s bohem zakomplexovaného umění, tak vítězí bohyně klasické písničky. Ano, jako by se v tom všelijakém pidlikání, ve snaze o co největší pestrost a pokusech o povýšení metalu do seriózního umění, poněkud vytrácela radost z prachsprostého písničkaření. Přitom není většího umění, než stvořit obyčejnou písničku, která může chytit za srdíčko. Toho jako by si byli vědomi DESTROYSELF. Pak už je vyloženě jedno, jestli jejich tvorbu řadíme do heavy thrashe či thrash HC, protože oni ctí zákony špinavého rock´n´rollu. Dá se říci, že se nejedná absolutně o nic nového, ale ta poctivost je více než znatelná a sázka na údernou chytlavost přesvědčivá. Těm, jež stejně jako já, neznají kánon „Deštivá ulice“, může unikat podstata příběhu, který tvoří úctyhodných dvacet písniček. A těm, jež z počátku nedojde, že se jedná o ucelené téma, pak může přijít trochu zvláštní využití jména hlavního hrdiny Maxe hned v několika písničkách. Ovšem musím podotknout, že textová složka je hodně zajímavá a spolu s muzikou vytváří parádní celek. Navíc, jednotlivé písničky mohou mluvit i čistě sami za sebe. 

0
0
0
s2smodern

 

DESTROYSELF – Rainy Riot
Červený kůň / CD 1: 45:04, CD 2: 27:27

Děčínští Destroyself, kteří se na hudební scéně pohybují přesně dvacet let, se přednedávnem připomněli další řadovkou Rainy Riot. Vzhledem k výročí pojali celé, opět koncepční, album opravdu velkolepě a naservírovali tu hned dvojitou porci muziky. Zároveň se tímto počinem rozloučili s tématem 'deštivé ulice', kterému byly zasvěceny i předchozí nahrávky, zejména poslední tři alba, která byla vydána vlastně jako trilogie.

0
0
0
s2smodern
Go to top